Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Převod Domény

Skryte_stranky


Převod domény
Potřebujete poradit? Zavolejte mi 776 180 686 Jiří Arabasz


Převod domény od jiného poskytovatele hostingu

Převod domény znamená změnu určeného registrátora Vaší domény a změna nameserverů (DNS záznamů). Převodem se přesune Vaše doména pod naši správu a začne fungovat z našich serverů.
Rychlost převodu domény závisí na rychlosti Vaší spolupráce s námi (resp. vlastníka domény) a konkrétních pravidlech převodu koncovky Vaší domény. Různé doménové koncovky mají různé top správce a různá pravidla pro převody domén. Převod lze provést bez výpadku Vaší prezentace či e-mailů, stačí postupovat podle níže uvedených návodů.
K převáděné doméně můžete objednat hosting nebo ji pouze zaparkovat (hosting lze doobjednat později). Úspěšné přijetí a vyřízení objednávky Vám oznámíme e-mailem. Pro potvrzení souhlasu s převodem domény musíte mít přístup ke kontaktnímu e-mailu vlastníka domény (nejčastěji je to ten e-mail, který byl uveden při registraci domény). Pokud přístup ke kontaktnímu e-mailu nemáte, obraťte se na naši zákaznickou podporu (776 180 686). Rádi Vám poradíme.

Jak probíhá převod domény .CZ
Převod české domény .CZ.
 1. Ke spuštění převodu budeme potřebovat tzv. Auth-info kód domény (pro urychlení procesu můžete tento kód uvést například v poznámce objednávky, nebo nám jej zaslat předem). Získáte jej od současného správce či registrátora domény.
 2. Až kód budete mít, pošlete nám jej (info@webahosting.cz). Po obdržení Auth-info kódu provedeme transfer domény k našemu registrátorovi.
 3. Posledním krokem nutným k tomu, aby doména začala fungovat z našeho hostingu, je změna nameserverů (DNS záznamů). Tuto změnu spustíme také my, Vy (vlastník domény) ji potvrdíte. Náš registrátor zašle na e-mail vlastníka domény e-mail s heslem pro potvrzení a s odkazem na stránku, na které je třeba zaslané heslo vložit do příslušného formuláře. Zaslané heslo má platnost 24 hodin, pokud potvrzeni v této době nestihnete, nebo nemáte ke zmíněnému e-mailu přístup, informujte nás. Po potvrzení bude změna provedena.
 4. Po dokončení změny DNS záznamů začne doména fungovat z našich serverů (obvykle během 24 hodin od dokončení změny - závisí to na rychlosti aktualizování informací v jednotlivých DNS keších).
Převodem .cz domény se nemění předplacené období její platnosti. Pokud však doména již expirovala, nebo se expiraci blíží, je třeba v objednávce také zaplatit udržovací poplatek domény. Převodem se tak prodlouží období platnosti domény.
Výše uvedený postup počítá s nutností změny registrátora i nameserverů. Pokud je doména již ve správě registrátora, se kterým spolupracujeme (REG-GENREG - General Registry s.r.o.) či využívá naše nameservery (ID nsset NSS:HOSTINGLINE001:1), není třeba všechny popisované kroky provádět.
Jaké jsou výhody převodu domény pod naši správu?
 • Všechny služby budete mít u jednoho poskytovatele - zjednoduší se Vám jejich správa a placení.
 • U domény si můžete aktivovat zabezpečení DNS pomocí DNSSEC.
 • Pro domény, které nejsou v naší správě, mohou být zpoplatněny některé doplňkové služby (např. nastavení aliasů pro zajištění provozu více domén na jednom hostingu). U domén v naší správě jsou tyto služby zdarma.

Jaké jsou výhody využívání našich nameserverů?
 • Při použití našich nameserverů odpadá nutnost každou změnu v DNS provádět na dvou místech (v naší klientské sekci a u cizího správce DNS).
 • V našich nameserverech jsou automaticky správně nastaveny všechny záznamy potřebné pro provoz služeb. Nemůže tak dojít k nefunkčnosti nějaké služby třeba vinou překlepu při nastavení DNS, nebo opomenutí provedení nějaké změny (třeba při změně politiky pro přijímání pošty).
 • Používání našich nameserverů snižuje riziko možné nefunkčnosti služeb. Pokud by došlo k nějakému problému při použití cizích nameserverů, Vaše služby nebudou fungovat i přesto, že u nás bude vše v pořádku.
 • Na používání našich nameserverů mohou být navázány některé služby či funkce, například DKIM, Let's Encrypt, nebo DNSSEC.
 


Copyright. All rights reserved. Vytvořil www.webahosting.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky